Egzaminy

Posiadamy bogatą praktykę w przygotowywaniu do renomowanych certyfikatów takich jak: telc, TOEIC, TOEFL, LCCI, BEC, TOLES, FCE, CAE, CPE, ICEAO, IELTS.

Smilelogo_claim_21.8

TOEIC (Test of English for International Communication)

Certyfikat TOEIC został stworzony w odpowiedzi na zapotrzebowanie świata biznesu na rzetelny i obiektywny test znajomości języka angielskiego w kontekście pracy w międzynarodowym środowisku. TOEIC® jest zatem egzaminem skupionym na testowaniu biegłości posługiwania się językiem w biurze, podczas spotkań, negocjacji czy podróży służbowych. Rocznie, do egzaminu podchodzi ponad 7 000 000 kandydatów na całym świecie.

Uznawany przez ponad 14000 firm, korporacji i organizacji, egzamin TOEIC® jest egzaminem sprawdzającym znajomość języka angielskiego w środowisku biznesowym. Egzamin ten jest przeznaczony dla osób, dla których język angielski nie jest językiem ojczystym, zapewnia precyzyjny pomiar umiejętności językowych, w zakresie rozumienia ze słuchu, czytania oraz gramatyki.

TOEIC® jest obecnie najbardziej popularnym egzaminem na świecie, wybieranym przez menedżerów ds. zarządzania zasobami ludzkimi, specjalistów ds. rekrutacji, uczelnie państwowe oraz prywatne, administrację państwową oraz klientów indywidualnych.

http://www.pl.etsglobal.org/

Listening Comprehension (czas trwania: 45 minut) – 100 pytań / zadań testowych
Sekcja I – interpretacja fotografii 10 pytań
Sekcja II – krótkie dialogi sytuacyjne (pytanie-odpowiedź) 30 pytań
Sekcja III – dłuższe dialogi, 10 dialogów po 3 pytania do każdego 30 pytań
Sekcja IV – dłuższe wypowiedzi, ogłoszenia itp., 10 wypowiedzi po 3 pytania do każdej 30 pytań
Reading Comprehension (czas trwania 75 minut) – 100 pytań / zadań testowych
Sekcja V – uzupełnianie zdań fragmentem najbardziej pasującym do kontekstu 40 pytań
Sekcja VI – uzupełnianie dłuższych tekstów fragmentami pasującymi do kontekstu, 3 teksty po 4 pytania do każdego 12 pytań
Sekcja VII
– autentyczne teksty biznesowe i pytania do tekstu, 7 do 10 różnych tekstów
– teksty typu ‘double passages’ – dwa powiązane ze sobą teksty do przeczytania z pytaniami poniżej
28 pytań
20 pytań

Oprócz punktacji, zdający otrzymuje również Raport Wyników, który opisuje umiejętności językowe osoby, która zdała test, oraz interpretuje wynik punktowy. Taki sposób prezentacji wyników testu pozwala na przedstawienie wyniku testu wraz z załączonym opisem kompetencji językowych kandydata.


Darmowy test poziomujący z języka angielskiego!

Wejdź na tą stronę: testujangielski.pl i rozwiąż test, który pokaże Ci jak wiele wiesz już z języka angielskiego. Ten test został oparty na oficjalnych pytaniach do egzaminu TOEIC® – jesteśmy Akredytowanym Centrum Egzaminacyjnym, w którym możesz zarejestrować się na oficjalny egzamin.
Zapraszamy!!!

Poziom trudności egzaminu

Egzamin został przygotowany z myślą o mierzeniu poziomu wiedzy z języka angielskiego w biznesie. Ocena jest wyrażona w punktach na skali od 10 do 990. Dlatego też, stopień trudności pytań jest zróżnicowany aby precyzyjnie określić na jakim poziomie znajduje się zdający. Zaletą egzaminu jest to, że kandydat nie deklaruje poziomu znajomości języka angielskiego przed przystąpieniem do egzaminu. To egzamin określa poziom zaawansowania zdającego, zależnie od ilości punktów, którą otrzymał.

Przygotowanie do egzaminu

Do egzaminu TOEIC® można przygotować się na każdym kursie z elementami Business English. W praktyce oznacza to, że można po prostu uczyć się języka angielskiego a egzamin zdać jako zakończenie etapu nauki i weryfikację swoich postępów. Studenci zdają ten egzamin nawet kilka razy, za każdym razem podnosząc swój wynik i upewniając się, że mądrze inwestują w szkolenia językowe.

Przygotowując się do egzaminu należy zwracać uwagę na zasób słownictwa, jego poszerzanie i konsekwentne utrwalanie. Właśnie słownictwo jest kluczem do egzaminu TOEIC® i do języka angielskiego. Warto zatem czytać jak najwięcej autentycznych tekstów, słuchać radia czy oglądać programy informacyjne w telewizji. W miarę możliwości, należy utrzymywać kontakt z osobami obcojęzycznymi, nawet telefonicznie lub przez e-mail. Wówczas mamy szanse ‘eksperymentować’ z językiem i nasza swoboda w posługiwaniu się językiem bardzo szybko się zwiększa. Egzamin TOEIC został stworzony z myślą, aby testować praktyczną znajomość języka angielskiego, stopień swobody w komunikacji.

W przygotowaniu do egzaminu mogą także pomóc podręczniki przygotowujące.

Więcej informacji na stronie:
www.etsglobal.org

Uznawalność

Egzamin TOEIC uznawany jest przez wiodące firmy i korporacje, ośrodki akademickie oraz służby cywilne. Lista użytkowników TOEIC w Polsce dostępna jest na: www.pl.etsglobal.org

TOEIC i CEF (Common European Framework of Reference)

  • Poziom A1 = pomiędzy 120 – 220 punktów
  • Poziom A2 = pomiędzy 225 – 545 punktów
  • Poziom B1 = pomiędzy 550 – 780 punktów
  • Poziom B2 = pomiędzy 785 – 940 punktów
  • Poziom C1 = pomiędzy 945 – 990 punktów

Więcej informacji: www.etsglobal.org

Terminy egzaminów

Egzamin TOEIC jest organizowany w sesjach otwartych, odbywających się regularnie na terenie całego kraju oraz może zostać przeprowadzony na żądanie, w dowolnie wybranym terminie. Szczegółowych informacji udzieli nasz ośrodek.

Kontakt:
Professional English
ul. Pana Balcera 6
Budynek Metropolitan Park, lok. 3
20-631 Lublin
info@professionalenglish.pl
tel.: (+48)785-740-445

Czas oczekiwania na wyniki

Egzamin TOEIC gwarantuje najkrótszy czas oczekiwania na wyniki ze wszystkich egzaminów w Polsce.

Standardowo, wyniki są znane w maksymalnie 10 dni roboczych.

Koszt egzaminu

Dla klientów indywidualnych, egzamin kosztuje:

  • 320 złotych + 20 złotych za certyfikat dla studentów i osób poszukujących pracy (zarejestrowanych w UP)
  • 355 złotych + 20 złotych za certyfikat dla pozostałych osób

Oferowane egzaminy i szczegółowe informacje